Kümes ısıtma Sistemleri

SPACE RAY

ana-sayfa-slogan

İddiası her zaman için en iyi kalite, en çok tasarruf ve en güvenilir performans olan Space-Ray kümes ısıtıcıları yaklaşık 15 yıldır kullanıldığı Türkiye’de ve 50 yılı aşkın süredir kullanıldığı Amerika ve Avrupa’daki kümeslerde performansını, güvenilirliğini ve yakıt tasarrufu sağladığını ispatlamıştır.

Tavuk başta olmak üzere bütün kümes hayvanları ve diğer hayvan çiftlikleri için Amerika/İngiltere’den ithal edilen Space Ray ısıtıcılar doğalgaz/LPG ile çalışmaktadır. 11,72 kW gücündeki bu ısıtıcılar en basit çakmaklı modellerden ileri teknolojili otomasyon sistemlerine bağlanan modellere kadar çeşitli tiplerde pazara sunulmuştur. Muadillerine göre yüksek enerji tasarrufuna ve homojen ısı dağıtma yeteneğine sahip ısıtıcılar kısa sürelerde yatırım maliyetlerini geri ödemektedir.

AVANTAJLARI

  • Minimum yakıt sarfiyatı
  • Isıtma tabandan başlar, altlık kuru kalır
  • Optimum ışın tarama alanı
  • Uzun ömür Düşük bakım giderleri
  • Paslanmaz çelik yanma odası
  • Işın yüzeyi imalat hatalarına karşı 2 yıl garantili
  • Kolay nakliye ve montaj
  • 3 farklı kontrol tipi Bilgisayarlı kontrol imkanı
  • 50 yılı aşkın Space-Ray tecrübesi

Mükemmel Radyant Tarama Alanıtarama-alani

Radyant ısıtıcının 60 derecelik özel açılı paslanmaz çelik ışın yayıcı yüzeyi ve özel dizayn şemsiye reflektörü sayesinde asıldığı noktanın altında optimum ısı deseni oluşturur. Bu özellik sayesinde, aynı kümes için piyasadaki diğer radyant ısıtıcılara kıyasla daha az sayıda ısıtıcı kullanılarak aynı konforu yakalamak mümkündür. Dolayısıyla yatırım maliyetleri ile beraber yakıt sarfiyatı da düşmektedir.

Radyant ısıtma – Sıcak Hava İle ısıtma Karşılaştırması

Radyant Isıtma

mukayese-radyant

Radyant cihazlarda ısınma tabandan başlar. Bu sayede altlık kuru kalırken, hayvanların direkt olarak ışınlar ile ısınması enerji tasarrufu getirir.

Sıcak Hava İle ısıtma

mukayese-klasik

Isıtılmış hava mekana basıldığında, çatı altında birikir ve ısınma buradan başlar. Bu durum altlık kuruluğunda sorun yaratabildiği gibi enerji kaybına yol açar.

dayanikli-uzun-omurlu

Dayanıklı, Uzun Ömürlü Yapı

Yanma odasının paslanmaz çelik konstrüksiyonu ve içerisindeki izolasyon gömleği sayesinde, kümeslerdeki ağır çalışma ve kullanım şartlarında dahi, cihaz yüzeyinde bozulma veya yamulma olmadan uzun yıllar sorunsuzca çalışır. Bu sayede de cihaz verimi hiç düşmeden yıllarca çalışabilir.

 

dusuk-bakim-gideriDüşük Bakım-Yedek Parça Giderleri

Filtre, seramik gibi zamanla değişmesi veya temizlenmesi gereken, tıkanan veya çatlayan parçalar içermezler. Isı yayıcı yüzey imalat hatalarına karşı 2 sene garantilidir. Türkiye ve yurtdışında yapılan uygulamalardaki toplam 50 yıllık tecrübe göstermiştir ki, SRB 40 tipi ısıtıcılar uzun yıllar boyunca kümes işletmecilerinin güvenebildiği ve sorunsuzca kullandığı cihazlar olmuşlardır.

teknik-ozellikler

Broşür için tıklayın